MIKROKLIMA s.r.o.
Pálenecká 158/58z
Hradec Králové
500 04

tel.: +420 491 512 800
e-mail: info@mikroklima.cz

Průběh venkovní teploty v Hradci Králové (220 m.n.m.) za posledních 5 dnů

Klimatizace typu SPLIT

Klimatizační systém typu SPLIT se skládá z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Vnitřní jednotka podle potřeby pouze chladí nebo chladí a topí*). Venkovní jednotka slouží jako zdroj chladu nebo tepla. Obě jednotky jsou vzájemně propojeny měděným izolovaným chladivovým potrubím. Na elektrickou energii je připojena venkovní jednotka. Napájení a ovládání vnitřní jednotky zajisťuje propojovací kabel vedený k vnitřní jednotce spolu s chladivovým potrubím.

Vnitřní jednotka svým chodem produkuje v režimu chlazení vodní kondenzát, který je třeba odvádět kondenzátním potrubím do nejbližšího kanalizačního potrubí. V režimu topení*) pak kondenzát vzniká ve venkovní jednotce; vnější kondenzátní potrubí se chrání proti případnému zámrazu buď minimalizací své délky s jejím současném tepelným zaizolováním nebo jiným způsobem (např. topným kabelem).

Pro dosažení maximálního komfortu a jednoduchosti ovládání je vnitřní jednotka doplněna ovladačem. IR-bezdrátový ovladač nebo kabelem připojený ovladač umožňuje nastavení požadované teploty v místnosti, směru a rychlosti proudění vzduchu, jednotlivých režimů a časových programů.

*) ...pouze v provedení "tepelné čerpadlo"

Poslední aktualizace: 17.05.2005 11:25:47(c) Mikroklima s.r.o. 2018