MIKROKLIMA s.r.o.
Pálenecká 158/58z
Hradec Králové
500 04

tel.: +420 491 512 800
e-mail: info@mikroklima.cz

Průběh venkovní teploty v Hradci Králové (220 m.n.m.) za posledních 5 dnů

Klimatizace typu MULTI-SPLIT

Systém MULTI je velmi podobný systému SPLIT , využívá totiž stejné vnitřní jednotky. Rozdíl je v provedení venkovní jednotky, ke které je možno připojit až 5 vnitřních jednotek. Vnitřní jednotky podle potřeby pouze chladí nebo chladí a topí*). Venkovní jednotka slouží jako zdroj chladu nebo tepla. Systém umožňuje ve všech místnostech buď pouze chladit nebo pouze vytápět*); nelze tyto funkce v jednotlivých místnostech požadovat rozdílné (tuto možnost má jedině systém VRV HEREC ). Každá vnitřní jednotka je samostatně propojena s venkovní jednotkou měděným izolovaným chladivovým potrubím. Na elektrickou energii je připojena venkovní jednotka. Napájení a ovládání vnitřních jednotek zajišťují samostatné propojovací kabely vedené k vnitřním jednotkám spolu s chladivovým potrubím.

Ve vnitřních jednotkách vzniká v režimu chlazení vodní kondenzát, který je třeba odvádět kondenzátním potrubím do nejbližšího kanalizačního potrubí. V režimu topení*) pak kondenzát vzniká ve venkovní jednotce; vnější kondenzátní potrubí se chrání proti případnému zámrazu buď minimalizací své délky s jejím současným tepelným zaizolováním nebo jiným způsobem (např. topným kabelem).

Pro dosažení maximálního komfortu a jednoduchosti ovládání je každá vnitřní jednotka doplněna ovladačem. IR-bezdrátový ovladač nebo kabelem připojený ovladač umožňuje nastavení požadované teploty v místnosti, nastavení směru a rychlosti proudění vzduchu, jednotlivých režimů a časových programů. Spínání a ovládání vnitřních jednotek je možné pro každou místnost zvlášť - včetně nastavení požadované teploty. Tak je možno vytvářet různé teplotní zóny.

*) ...pouze v provedení "tepelné čerpadlo"

Poslední aktualizace: 17.05.2005 11:30:42(c) Mikroklima s.r.o. 2018